JOOGATERAAPIA KURSUS.

TAGASI TERVISE JUURDE JOOGA JA AJURVEEDA ABIL.   

Kursus „Tagasi Tervise Juurde Jooga ja Ajurveeda Abil“ aitab selgust saada segaduses, mis valitseb hetkel joogamaailmas. Meie kursus sobib joogaõpetajatele, terapeutidele, massööridele ja kõigile neile, kellele pakub huvi idamaine mõtteviis ja arusaam maailmast, loodusest, inimesest ja tervisest. Alustame baasteadmiste loomisega ja samal ajal, kui liigume teadmiste laiendamise suunas, loome ka loogilised seosed õpituga. Kursuse lõpus on hajunud paljud küsimused ja selgusetus ning valdavaks saab Teadmine.

Kui oled mõelnud joogasse rohkem süveneda , unistanud joogaõpetaja tööst või juba annad oma kodukohas joogatunde, Sulle pakuvad huvi iidsed veedalikud teadmised, oled huvitatud tervise parandamise alternatiivsetest ja looduslähedastest võimalustest , siis nüüd on Sul võimalus seda kõike teha! 
Rahu õhkavas väikeses Viljandis avab taaskord uksed Viljandi Joogakool Lakshmi , et pakkuda lõppematut varandust teadmiste näol. See rikkus ei vähene kunagi ja selle varanduse kogumiseks pole kunagi liiga vara või hilja. Kuna jooga praktiseerimine on sobilik kõigile ja jooga õpetus peab sobima igale inimesele, vanusele ja kehale, on see kursus samuti avatud kõigile. Ei ole vajalik eelnev kokkupuude jooga või ajurveedaga või kehaline painduvus , küll aga huvi veedalike teadmiste suhtes.

Kursusel käsitletavad teemad:

Tee tervisele. 
4 jooga klassikalist tüüpi. 
Klassikaline Ashtanga jooga.
Tee õnnele. Yama ja Niyama. Kuidas igapäevaselt elada nii, et eemalduks stress ning see asenduks rahulolu ning õnnetundega.
Klassikaline hatha jooga. Hatha jooga tänapäeval. Mis on jooga ja mis ei ole jooga. Hajutame segaduse. 
Hatha jooga tööriistad.
Asanad.
Mudrad.
Kehalukud ehk bandhad. 
Hingamine ja jooga. Õige hingamine. Prana. Pancha Vayu. Pranajaamad.
Nadid 
Kuidas praktiseerida joogat turvaliselt.
Pancha Kosha ehk Sa ei ole mitte ainult füüsiline keha.
Mis on tshakrad ja kuidas nad mõjutavad meie emotsioone, mõtteid, kavatsusi,käitumist ja keha. Õpime mõistma end tshakrate süsteemi kaudu. Õpime ja praktiseerime asanaid, mis aitavad tasakaalustada tshakrate tööd.
Krijad. Mis need on ja miks need on . Harjutame ja kogeme.
Jooga Nidra ehk joogalik uni. Teadlikkus sinu elus.
Joogalik eluviis.
Päikesetervitus . Päikesetervituse kasulikkus ja kuidas ning kus oleks seda õige praktiseerida. Päikesetervitus koos pranajaamaga.
Kuutervitus.
Karma. Tegu ja selle tagajärg.
Ajurveeda. 
Doshad. Vata. Pitta. Kapha. Üldine iseloomustus. Tasakaal ja tasakaalutus. 
Joogalik toitumine. Erinevad toitumise viisid ajurveeda ning jooga seisukohast lähtudes. 6 maitset.
20 gunat. 
Tervisliku seisundi mõstmine keele vaatluse läbi.
Tervisliku seisundi mõistmine huulte vaatluse läbi. 
Tervisliku seisundi mõistmine pulsi tunnetamise läbi. 
Joogaharjutused:
Erinevatele dosha tüüpidele,
Liigeste painduvuse parandamiseks,
Silmade parema tervise heaks,
Seedimise tõhustamiseks ja mürkainete väljaviimiseks kehast,
kaelale ja õlgadele,
seljale (suureneb painduvus),
alaseljale,
puusadele.
Mantrad.

Viljandi Joogakool Lakshmi asutaja ja õpetaja Anne Rändva on süvenenult õppinud ajurveedat ja joogat juba palju aastaid. Oma kodulinnas töötab Anne Rändva nii ajurveeda terapeudina kui ka joogaõpetajana ning omab rahvusvaheliselt tunnustatud sertifikaate hatha jooga õpetajana. Ajurveedat ja joogat on Anne Rändva käinud õppimas mitmel korral intensiivkursusel Indias ( 200 h TTC Shivashakti Traditional Yoga School ja 300 h TTC Vedansha Institute of Vedic Science and Alternative Medicine) ja läbinud ka joogateraapia kursuse ( Vedansha Institute of Vedic Science and Alternative Medicine). Anne Rändva käib end pidevalt täiendamas ning õpib hetkel kaugõppes ashtanga jooga meistrikursusel.
Anne Rändva on registreeritud Yoga Alliance`i õpetaja ja tunnustatud täiendõppe pakkuja (E-RYT® 200, RYT® 500, YACEP ).

140-ne tunnine joogateraapia kursus kestab juunist kuni detsembrini 2019. Kooli õppepäevad on 2 korda kuus nädalavahetustel.

MIDA OODATA : 
Meie koolipäevad saavad olema nädalavahetustel kaks päeva kuus, et saaksid õppida ka töö kõrvalt ning mitte tervet nädalavahetust kodust eemal olla. Õpperuumid asuvad Viljandis Männimäe piirkonnas aadressil Riia mnt.35. Et Sul oleks mugavam tulla ja olla, on kohapeal olemas matid, pleedid, padjad ja võimalus teed või vett keeta . Meie õppepäevad on 8 akadeemilist tundi pikad ja sisaldavad endas ühe lõunapausi ja paar lühemat pausi.

Toimumise ajad:

2.06
16.06
7.07
21.07
4.08
18.08
8.09
22.09
6.10
20.10
3.11
17.11
1.12
8.12

Kursuse edukalt lõpetanud omandavad Joogakool Lakshmi tunnistuse.
Kursuse tasu 910€ .
Varase registreerija osalustasu 810 €. Varase registreerija soodushinna saad, kui registreerid end kursusele enne 20.04.2019.
Kohtade arv on piiratud. 
Kokkuleppel on võimalik ka tasuda kursuse eest osamaksetena. 
Ettemaks 60€ palume tasuda koos kursusele registreerimisega ja on mittetagastatav. Ettemaks arvestatakse maha kursuse viimasel kuul. Õppepäevadest puudumine ei vabasta kursusetasu maksmisest.
Kursuse katkestamine: õppija saab katkestada kursust, kui teatab sellest vähemalt 1 kuu ette enne järgmise õppepäeva toimumist.

Kursus „Tagasi Tervise Juurde Jooga ja Ajurveeda Abil“ on esimese taseme kursus. Sellele kursusele järgneb teise taseme kursus, kus õpitav põhineb esimesel kursusel omandatul. Kursuse teine tase alustab jaanuaris 2020 ja kuhu saavad registreeruda vaid esimese taseme edukalt lõpetanud.

Et kinnitada enda osalemissoov, palume saata avaldus meiliaadressile
terviselate@gmail.com .
Samal aadressil ja mobiilinumbril 56973764 vastame ka kõikidele tekkinud küsimustele.
Namaste!
Viljandi Joogakool Lakshmi. Yoga Alliance.
Anne Rändva